LPG Servisi: 0544 499 95 88

Enjeksiyonlu Otogaz Sistemleri

Enjeksiyonlu Otogaz Sistemleri

Enjeksiyonlu otogaz sistemleri, tek nokta ve çok nokta enjeksiyonlu araçlarda uygulanan LPG otogaz sistemleridir. Karburatörlü sistemlerde kullanılan benzin elektrovalfi (benzin kesici) kullanılmaz. Benzin kesicinin yerine, sistem enjeksiyon arızası vermesin diye emülatör (uyutucu) veya röle kullanılır. Bu sayede benzin enjektörlerinin arıza vermesi engellenmiş olur.

Lambda sensörlü araçlarda ise ilave olarak, gazın da düzenli harcanmasını ve motorun arıza vermesini önleyen lambda kontrol üniteleri kullanılır. Komutatör (anahtar), üç konumludur. Orta konumda iken devir sayısı 2500'e geldiğinde otomatik olarak gaza geçişi sağlar. Kullanılan mikser çok önemlidir. Mikserin uygun bir yere takılması sayesinde, gazın geri tepme durumu ortadan kalkar. Enjeksiyonlu otogaz sistemlerinde araca uygun şekilde olmak kaydıyla geniş bir yelpazede depo kullanımı sağlanır.

Sizde enjeksiyonlu aracınıza LPG montaj yaptırmayı düşünüyorsanız yetkili LPG Montaj Servisi numarası 0544 499 95 88 telefon numarasını arayarak en uygun LPG fiyatlarını öğrenebilirsiniz. LPG fiyatları tüm banka kartlarına 9 taksit seçenekleriyle yetkili servisimizde.