LPG Servisi: 0544 499 95 88

LPG Otogaz Sistemleri Araçlarda Nasıl Çalışır?

LPG Otogaz Sistemleri

İlk olarak ABD’de Diago Gas Electric Company firması tarafından denenen LPG, benzine alternatif bir yakıt olarak denenmiştir. Dünyada kullanımı çok hızlı bir şekilde yayılmıştır. 1975 yılında Rusya’da LPG ile çalışan ilk araç piyasaya çıkartılmıştır. Halen ABD ve Avrupa ülkelerinde kullanımı teşvik edilen ve benzine alternatif olan bir yakıttır. Dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca araç LPG otogaz sistemlerine sahiptir.

LPG istasyonlarından sıvı haldeki LPG, dolum ağzı vasıtasıyla aracın bagajındaki LPG tanklarına doldurulur. LPG tankı üzerindeki şamandıra vasıtasıyla bakır borudan aracın motor bölümündeki gaz valfine ve oradan da basınç regülatörüne iletilir. Regülatör tarafından sıvı halden gaz haline çevrilen LPG buradan mikser vasıtasıyla aracın karbüratör kısmına aktarılır ve yanma gerçekleşir. LPG otogaz sistemleri benzine göre daha ekonomiktir.

Aracınıza LPG montaj yaptırmayı düşünüyorsanız yetkili LPG Montaj Servisi numarası 0544 499 95 88 telefon numarasını arayarak en uygun LPG fiyatlarını öğrenebilirsiniz. LPG fiyatları tüm banka kartlarına 9 taksit seçenekleriyle yetkili servisimizde.