LPG Servisi: 0544 499 95 88

Otogazın Avantajları

Otogaz Kullanmanın Avantajları

Otogaz, Propan ve bütan gazlarının TS EN 589+A1 standardına uygun mevsimsel karışımıyla oluşan en verimli, çevreci ve ekonomik yakıt LPG'nin, araç yakıtı olarak kullanılan haline verilen isimdir.

Otogaz, 1970 ve 1980'li yıllarda ortaya çıkan petrol krizinden dolayı petrole alternatif olarak çıkartılan ve fiyat olarak petrolden avantajlı durumdadır. Otogaz kullanan araçlar atmosfere daha az miktarda zararlı gaz bırakmaktadır. Bu da bizler için solunacak daha temiz bir hava ve daha yeşil bir çevre demektir. Otogaz kullanan araçlarda LPG yanma neticesinde motorda asit ve karbon atıkları bırakmadığından motorun ömrünün uzun olmasına yardımcı olur. Silindirdeki yağ filminin yırtılması söz konusu olmadığından motor parçalarının ömrü uzar. Motor verimi düşmez çünkü benzine oranla daha yüksek oktan sayısına sahiptir. Düşük vergi uygulaması nedeniyle benzin ve diğer yakıtlara oranla daha ekonomiktir. Çok firma tarafından desteklenen ve yaygınlaştırılan kaynağı geniş bir yakıttır. Yüksek Oktanlı olmasından dolayı düzenli yanma ve verimli çalışma sağlar. Sessiz bir çalıştırma sağlar. Atık bırakmadığından motoru temiz tutar.

Aracınıza LPG montaj taktırmayı düşünüyorsanız yetkili LPG Servisi numarası 0544 499 95 88 telefon numarasını arayarak en uygun LPG fiyatlarını öğrenebilirsiniz. LPG fiyatları tüm banka kartlarına 9 taksit seçenekleriyle yetkili servisimizde.